Iekštelpu fotogrāfēšanas padomi

Fotogrāfēšana telpās ir sarežģītāka un reizē arī vienkāršāka nekā fotogrāfēšana brīvā dabā. Lielākās problēmas iesācējiem parasti rada nepiemērots apgaismojums vai apgaismojuma trūkums, kā arī nepareiza kompozīcija. Turpinājumā aplūkosim dažus padomus un idejas, kas ļaus Jums uzņemt labākas fotogrāfijas.

Fotogrāfē no stūra

Ietilpināt vienā kadrā visu telpu būs daudz vieglāk, ja nostāsies telpas stūrī. Šāda pieeja ļaus aptvert iespējami plašāku perspektīvu. Neaprobežojieties tikai ar vienu stūri, bet izmēģiniet visus. Iespējams, ka atradīsiet pārsteidzošus lenķus, kas ļaus uztvert telpas sajūtu daudz precīzāk un pilnvērtīgāk.

Piedomā pie apgaismojuma

Ja vien tā nav telpa pilnīgi bez logiem, centies izmantot dienasgaismu, lai iegūtu patīkamākus foto. Centies izmantot zelta stundas – agri no rīta un vēlu vakarā, kamēr vēl ir pieejama saules gaisma. Protams, ne vienmēr, patiesībā, reti, kad ar to pietiek, tādēļ jāņem talkā arī speciālās gaismas, kas paredzētas tieši fotogrāfēšanai. Neazmirsti arī izmantot to, kas ir uz vietas, stāvlampas, sienas, griestu lampas, kamīns, Ziemassvētku lampiņas u.t.t. Protams, pareiza objekta izgaismošana ir vesela kursa vērta, taču jebkurā gadījumā centies izmantot visu maksimālo.

 

Sakārto telpu

Radi atmosfēru pats, ja konkrētā brīdī redzamais neliekas gana labs. Dažu vienkāršu priekšmetu izvietošana – spilveni, avīžu kaudze, bērnu mantas vai hobija priekšmeti var piešķirt telpai nepieciešamo raksturu un dzīvīgumu. Ja vien telpu nav nepieciešams parādīt naturālistiski, var būt nepieciešams veikt arī tās sakārtošanu un/vai uzkopšanu. Mēģini saprast, kāds ir galarezultāts, ko vēlies sasniegt.

Veidojot fotogrāfijas ir svarīgi saprast savu mērķauditoriju. Vai nepieciešams atstāt kādu sanu tukšāku, lai būtu vieta tekstam (drukātos medijos vai interneta publikācijās). Iespējams, ka auditorija ir konservatīva vai gluži pretēji gatava vistrakākajām idejām. Iespējams, ir jāizceļ kādas noteiktas detaļas un citas jānotušē?

Fotogrāfējot, piemēram, restorānā vai bārā svarīgi uzķert pareizo atmosfēru. lai veicinātu jaunu klientu pieplūdumu nākotnē. Šādā scenārijā, visticamāk, fotosesija jāveic brīdī, kad tajā ir apmeklētāji, jo tukša zāle nav sevišķi aicinoša. Iespējams, fotogrāfēšanā jāpiesaista speciāli modeļi, kurus izvietot nepieciešamajās vietās?

Sagatavo ekipējumu

Iekštelpu fotogrāfēšanai visbiežāk ir vajadzīgs platlenķa objektīvs. Piemēram, 16 mm un 24 mm objektīvs ļauj iegūt labu perspektīvu no ikviena telpas stūra. Tuvplāniem derēs standarta objektīvs, bet tuvplāniem makroobjektīvs. Tehniskie risinājumi ir dažādi, taču ir svarīgi paņemt līdzi visu vajadzīgo.

Turi kameru taisni

Pievērs uzmanību, lai visas vertikālās līnijas tādas tiešām arī būtu. Lai arī vienmēr var atrast vietu mākslinieciskam piesitienam, tomēr ir būtiski, lai svarīgākais netiktu izkropļots. Labākam rezultātam vēlams līdzi ņemt trīskāji, kas nodrošinās, ka attēls ir ass un neizkropļots no nejaušām roku kustībām.

Protams, daudz ko var labot fotogrāfijas apstrādājot datorā, bet, kādēļ veidot sev papildus darbu, ja visu var izdarīt pareizi jau no paša sākuma.

Pakāpies augstāk

Iespējams, labāko lenķi fotogrāfēšanai vari iegūt pakāpjoties augstāk nekā apkārtējā vide. Paņem līdzi saliekamās trepes un iegūsi pieeju vietām, kas pretējā gadījumā būtu neaizsniedzamas. To darot, pievērs uzmanību, lai nepazaudētu pārāk daudz no pārējās telpas

Neaizmirsti radošumu

Mēs varam iedot tikai vispārīgus ieteikumus, bet ne vienmēr tos vajag ievērot. Katra fotogrāfija ir unikāla un reizēm noteikumus vajag pārkapt, lai iegūtu labāku rezultātu.

Pēcapstrāde var visu izglābt

Telpu un interjera fotogrāfēšana ne vienmēr izdodas ideāli, sevišķi dēļ nepiemērota apgaismojuma. Fotogrāfējot RAW formātā pēc tam vēl daudz, ko var izlābt. Pārbaudi vai fotoaparāta iestatījumi ir uz RAW vai JPEG un izvēlies pirmo formātu, jo tas dos daudz lielāku rīcības brīvību pēcapstrādes procesā.